Zwyczajna dziewczyna (2016) Lektor PL

Zwyczajna dziewczyna (2016) Lektor PL

Opis filmu

Catrin Cole (Gemma Arterton) właśnie rozpoczęła swoją wymarzoną pracę jako scenarzystka. W pewnym słynnyms studiu filmowym trwają pracę nad produkcją, która ma być otuchą dla społeczeństwa i podniesie ich na duchu. Szybko jednak okazało się, że jej praca będzie polegała na „pierdołach” takich jak wymyślanie dialogów kobiecych. Dodatkowo na planie filmowym cała uwaga skupiona jest na aktorze w podeszłym wieku, zarozumiałym aktorze i bardzo przystojnym scenarzyście, który uważa, że żadna kobieta nie może być lepsza od niego. Catrina ma jednak zamiar udowodnić mu, że się myli, ale jednak oboje nie spodziewali się jak zwariowany scenariusz przygotowało dla nich samo życie.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Zwyczajna dziewczyna (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:57:14

Player 2

Play
0:00:00
1:57:14

Recenzja

Film jest ekranizacją powieści Lissy Evans pt. Their Finest Hour and a Half. Sami bohaterowie tworzą niecałkiem film propagandowy, ale w znacznym stopniu jest to produkcja, która wzbudza u widzów raczej pozytywne emocje. W filmie możemy jednak natknąć się ze sporą liczbą schematów. Film zwyczajna historia jest przede wszystkim zgrabną historią, ale i również może pochwalić się znakomitą grą aktorską, choć nie jest on naszpikowany samymi gwiazdami. Gemma Arterton rolę Catrin odegrała bardzo subtelnie i na prawdę przemyślanie. Prawdziwym popisem aktorstwa zabłysnął Bill Nighy, który wcielił się w podstarzałego i bardzo przemądrzałego aktora – Ambrose Hilliarda. Na planie filmowym ucieszy również obecność Helen McCrory, która zagrała jego agentkę.

Warto również wspomnieć, że widz będzie miał okazję podczas seansu zobaczyć jak były produkowane filmy w tamtych czasach, a konkretnie podczas II wojny światowej. Same efekty specjalne jak na tamte lata robią na prawdę ogromne wrażenie. Najlepszym przykładem jest tutaj rozmnożenie żołnierzy na plaży Dunkierki.

Tak podsumowując, to film reżyserii Lone Scherfig’a jest na prawdę dobry, a co konkretnie w nim nie wyszło? Na pewno czas seansu jest zbyt długi, bo film trwa zaledwie 2 godziny, a widz może odnieść wrażenie, że trwa jednak wieki. Najbardziej zawiniły tutaj zbyt rociągnięcie w czasie akcje, które bardziej nużą niż ciekawią i wciągają. Bywają również momenty zbyt przewidywalne, chociaż i tak tym względem produkcja o dziwo czasem zaskoczy widza. Jest to z pewnością dobre kino, które przedstawia bardzo ciekawą historię z malutką nutką romansu.

Zostaw odpowiedź