Wybawienie (2016) Lektor PL

Wybawienie (2016) Lektor PL

Opis filmu

W ręce detektywa Carla (Nikolaj Lie Kaas) i jego pomocnika Assada (Fares Fares) z Departamentu Q, pewnego dnia wpada tajemnicza wiadomość zamknięta w butelce. Wiadomość została napisana około 8 lat temu ludzką krwią, a charakter pisma wskazuje, że autorem jest dziecko. Śledczy trafiają na ślad pewnej fanatycznej sekty religijnej, która nigdy nie zgłosiła zaginięcia żadnego ze swoich wychowanków. Właśnie rozpoczyna się bardzo niebezpieczna gra z psychopatycznym mordercą, który nie zawaha się wystawić wiarę religijnych rodziców na ciężką próbę.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Wybawienie (2016) Lektor PL

Wybawienie (2016) Lektor PL

Player 2:

Wybawienie (2016) Lektor PL

Wybawienie (2016) Lektor PL

Recenzja

Wybawienie jest już trzecią ekranizacją książki autorstwa Jussi Adler-Olsen, która opisuje w niej przygody detektywa Carla Mørcka. Akcja rozgrywa się bardzo błyskawicznie i pełno w niej zwrotów, ale tak właśnie było w książce, co udało się zachować. Do tego należy dodać jeszcze psychopatycznego mordercę, który nie zabija tak o po prostu dla siebie, ale widzi w tym jakąś życiową misję i głębszy sens. Na wielkie brawa zasłużył Pål Sverre Hagen, bo to właśnie on wciela się w postać czarnego charakteru. To on zbudował fantastyczny wizerunek tego psychopaty. Jeśli chodzi o obsadę aktorską, to koncertowo również spisali się główni bohaterowie, którzy potrafią jednym komentarzem rozbroić całą atmosferę.

Całość świetnie uzupełniają zdjęcia, których autorem jest John Andreas Andersen. Znajdziemy na nich między innymi przepiękne pola rzepakowe, na których widać pracujące kombajny czy nawet plaże, na których znajdują się ogromne wiatraki.

Jeśli mielibyśmy przyczepić się na siłę, to można chyba jedynie do akcji, która momentami rozgrywa się za szybko. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że detektywi mają więcej szczęścia czy rozumu niż umiejętności, bo zagadki rozwiązywane są za szybko i tak jakby przypadkowo. Film ogólnie jest bardzo dobrym thrillerem kryminalnym z religijnym wątkiem. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się jak wiele dla niektórych ludzi znaczy religia oraz, że każdy człowiek ma wpływ na swoje życie i tak na prawdę wszystko zależy od niego samego.

2 odpowiedzi do Wybawienie (2016) Lektor PL

  • Bartek  :

    Dobry film, polecam. Dzięki za wrzucenie 🙂

  • Krystek  :

    Kozacki!

Zostaw odpowiedź