Wojna o planetę małp (2017) Lektor PL

Wojna o planetę małp (2017) Lektor PL

Oryginalny tytuł: War for the Planet of the Apes

Czas trwania: 140 minut

Gatunek: Dramat, Akcja, Sci-Fi

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Opis filmu

Cezar i jego małpy zostają wmieszane w pewną intrygę zbrojną, która dotyczy ich i ludzi. Na czele ludzkiej armii stoi bezwzględny pułkownik (Woody Harrelson). Zastępy mało zostają zdziesiątkowane, a Cezar wyrusza w drogę, żeby pomscić swoich pobratymców. Kiedy Cezar i Pułkownik spotykają się twarzą w twarz, dochodzi do starcia, która zaważy na dalszych losach obu ras i całej naszej planety.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Wojna o planetę małp (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
2:20:38

Player 2

Play
0:00:00
2:20:38

Recenzja

Wojna o planetę małp” ma pewnego rodzaju apokaliptyczny posmak. Ostateczna starcie ludzi i niezwykle inteligentnych małp kończy się wielkim rozlewem krwi. Cezar i jego zastępy zostają wplątane w konflikt zbrojny z ludźmi, którymi dowodzi okrutny i bezwzględny pułkownik. Film jest typowym kinem akcji, ale możemy zaobserwować również refleksyjną otoczkę dramatu i filozoficzną podszewkę. Nikt już nie kwestionuje tego, że z pełną powagą oglądamy film, którego bohaterami są uberinteligentne małpy.

Jeśli chodzi o stronę wizualną filmu, to jest to z całą pewnością mistrzostwo świata. Aktorzy zostali ubrani w komputerowo stworzone kostiumy i wraz ze specjalistami od CGI wspinają się na wyżyny ludzkich możliwości. Matt Reeves i Mark Bomback napisali scenariusz, który tak na prawdę można by było zamknąć dosłownie w kilku zdaniach, ale został on po mistrzowsku zapełniony widowiskowymi scenami, chwilami emocjonalnej intymności, podkolorowali humorem i intertekstualnymi nawiązaniami.

Jeśli chodzi o podsumowanie, to jest to film odrobinę słaby. Przeciętnego widza może znużyć ciągły widok cierpienia w oczach Cezara podczas prawie dwuipółgodzinnego seansu. Producenci nie wykorzystują tutaj dodatkowo jakichś przerażających scen, ale oni po prostu nimi epatują. Gdyby tak ograbić film z efektów specjalnych, to małpi raj zamienia się w filmowe pustkowie. Jeśli chodzi o „małpokalipsa” to bez jakichkolwiek efektów specjalnych jest po prostu zagładą dla samych producentów.

Wojna o planetę małp (2017) Lektor PL, Wojna o planetę małp 2017 online pl, Wojna o planetę małp bez limitu, Wojna o planetę małp bez rejestracji, Wojna o planetę małp cały film, Wojna o planetę małp cda, Wojna o planetę małp chomikuj, Wojna o planetę małp gdzie oglądać, Wojna o planetę małp napisy pl, Wojna o planetę małp oglądaj online, Wojna o planetę małp online pl, Wojna o planetę małp recenzja, Wojna o planetę małp torrent, Wojna o planetę małp za darmo, Wojna o planetę małp zalukaj.

Zostaw odpowiedź