Uczeń (2016) Lektor PL

Uczeń (2016) Lektor PL

Opis filmu

Świat nie funkcjonuje tak jak powinien, a pewne wartości zostały zupełnie zapomniane. Świat jest pełen zła, kłamstw, obłudy i fałszu. Główny bohater filmu uważa, że jest alfą i omegą jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą moralności. Sposób zachowania Wieniamina (Petr Skvortsov) nagle zmusza otoczenie do nazywania czarnym tego, co tak na prawdę jest białe i wystawia otoczające go środowisko na wielką próbę. Jedyną osobą, która usiłuje pomóc, jest nauczycielka biologii – Jelena Lwowna. Jednak ona również będzie potrzebowała pomocy, żeby stawić czoła fanatyzmowi.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Uczeń (2016) Lektor PL

Uczeń (2016) Lektor PL

Player 2

Uczeń (2016) Lektor PL

Recenzja

Nie od dziś wiadomo, że rosyjskie kino bardzo często gości na różnego rodzaju festiwalach filmowych, jak i w polskich kinach. Film opowiada historię rosyjskiego ucznia, który pod wpływem Biblii, zaczyna być pewnego rodzaju prorokiem, a słowa w niej zawarte, traktuje niezwykle poważnie. Jest wręcz przekonany, że on sam może być wzorem moralności, a co więcej, tą moralność może narzucić swojemu otoczeniu. To wszystko wydaje się być bardzo dziwne i trudne do uwierzenia, ale tylko jedna osoba mówi stanowcze „nie”. Tą osobą jest nauczycielka biologii.

Rosyjska produkcja porusza podczas seansu wiele tematów, a głównym z nich wydaje się być problem między konserwatywnymi wartościami i tradycją, a liberalnym światopoglądem. Nikt tak na prawdę nie chce tutaj załagodzić sporów, ale dąrzy do tego, żeby narzucić swoje zdanie jak największej liczbie osób.

Jedną z wad tego filmu jest zbyt wielka teatralność scen, choć został napisany na podstawie sztuki teatralnej. Scenom tym brakuje subtelności, a co za tym idzie, są po prostu zbyt sztuczne i szablonowe. Ogromną zaletą filmu jest na pewno ścieżka dźwiękowa. Uczeń jest filmem, który nie został pozbawiony wad, ale są one tak nieznacząco, że polecamy oglądnięcie tego filmu. Choćby nawet ze względu na tematy, które wydają się być aktualne w naszym kraju jak i zarówno te ponadczasowe.

1 odpowiedź do Uczeń (2016) Lektor PL

  • Bartek  :

    Dobry film, polecam 🙂

Zostaw odpowiedź