Uciekaj! (2017) Lektor PL

Uciekaj! (2017) Lektor PL

Opis filmu

Oglądając film poznamy historię czarnoskórego mężczyzny. Chris Washington (Daniel Kaluuya) przyjeżdża do posiadłości żeby poznać rodziców swojej białej dziewczyny – Rose Armitage (Allison Williams). Chłopak bardzo szybko przekonuje się na własnej skórze, że atmosfera w domu jest pewnego rodzaju bardzo dziwna. Jest wręcz przekonany, że taki stan rzeczy jest spowodowany różnicą w kolorze skóry. Niedługo później odkryje jednak coś, co zupełnie go przerośnie i czego nigdy w życiu by się nie spodziewał.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Uciekaj! (2017) Lektor PL

Uciekaj! (2017) Lektor PL

Player 2

Uciekaj! (2017) Lektor PL

Uciekaj! (2017) Lektor PL

Recenzja

Nikt z pewnoscią nie spodziewał się tego, że produkcja reżysera Jordana Peele okaże się jednym z najlepszych horrorów w tym roku. Film jest doskonale nakręconym horrorem, w którym brak litrów krwi oraz obrazu psychopatycznego mordercy, to zupełnie coś innego i nowego. Prawdziwe zło kryje się w domu przyszłych teściów, co nie trudno wywnioskować. Prawdziwie niebezpieczny jest tutaj wątek rasowy, ale przedstawiony w bardzo oryginalny i nieprzewidywalny sposób. Z minuty na minutę jest coraz bliżej przerażającej prawdy, a najbardziej zastanawiająca jest to, że ofiarami dziwnych zjawisk padają tylko Afroamerykanie i nikogo z sąsiedztwa to wcale nie dziwi i nie zastanawia, co tak na prawdę tam się dzieje.

Wielkim plusem filmu jest jego obsada aktorska, która wcale nie jest naszpikowana gwiazdami. Najbardziej rozpoznawalnymi osobami są tutaj Bradley Whitford i Catherine Keener, którzy wcielili się w role rodziców Rose. Oboje świetnie wcielili się w role bardzo spokojnych iopanowanych przyszłych teściów Chrisa. Już w trakcie trwania spotkania zapoznawczego, widz może poczuć pod skórą, że coś jest z nimi nie tak i coś kombinują.

Film jest pewnego rodzaju nadzieją dla fanów tego gatunku filmowego, że być może wreszcie nadchodzą lepsze czasy. Pocieszające jest to, że twórcy szukają coraz bardziej mocniejszych i oryginalniejszych fabuł, których jeszcze nie było. Teraz nadszedł czas na kilka słów podsumowania. Jest to film dosć oryginalny i czas spędzony na seansie na pewno nie będzie stracony. Gorąco polecamy!

1 odpowiedź do Uciekaj! (2017) Lektor PL

  • Zaciekawiony  :

    Zajebisty horror. Ciekawa fabuła, dawno nie oglądałem tak dobrego filmu.

Zostaw odpowiedź