Tulipanowa gorączka (2017) Lektor PL

Tulipanowa gorączka (2017) Lektor PL

Oryginalny tytuł: Tulip Fever

Czas trwania: 107 minut

Gatunek: Melodramat

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania

Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się w Amsterdamie w XVII wieku, kiedy to Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje polecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). Między dwojgiem rodzi się uczucie, a pod wpływem „tulipanowej gorączki” postanawiają zainwestować pieniędze w ryzykowny rynek kwiatowy, żeby zbudować wspólną przyszłość.

 Tulipanowa gorączka (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
1:47:14

Player 2

Play
0:00:00
1:47:14

Tulipanowa gorączka (2017) Lektor PL

Tulipanowa gorączka [CDA, LEKTOR PL, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Recenzja

Na samym wstępie trzeba zacząć od pobocznych postaci. Na prawdę ciężko cokolwiek o nich powiedzieć, ponieważ pojawiają się na chwilę. Nastęnie znikają i pojawiają znów tylko po to, żeby pchnąć całą fabułę do przodu. Chadwick radzi sobie w scenach fetyszyzujących elementy epoki. Chodzi tutaj między innymi o targi rybne czy piękno holenderskich kwiatów, ale przez cały seans trudno oprzeć się wrażeniu, że jego Amsterdam zbudowany jest tylko i wyłącznie z kalek przefiltrowanych przez sztukę. Być może celowym zagraniem było nawiązaniu do największych malarzy Holandii, ale po niedługim czasie można odnieść wrażenie, że więcej życia było w zamku z Zemsty niż w tym mieście, które zostało wręcz wypełnione statystami.

„Tulipanowa gorączka” jest warta oglądnięcia przede wszystkim ze względu na genialną obsadę aktorską. Świetnie odnajdują się tutaj również przepiękne zdjęcia, które wykonał Eigil Bryld. Z nadmiaru tego wszystkiego można na prawdę się pogubić i w połowie seansu nie wiedzieć komu tak na prawdę się kibicuje. Przekaz został jednak chyba zaakcentowany dosyć dobrze i wiadomo, że za porządanie czasem przyjdzie nam zapłacić z ogromnym procentem.

Zostaw odpowiedź