To przychodzi po zmroku (2017) Lektor PL

To przychodzi po zmroku (2017) Lektor PL

Oryginalny tytuł: It Comes at Night

Czas trwania: 97 minut

Gatunek: Horror

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Opis filmu

Wyobrażacie sobie jak wygląda koniec świata? Teraz wyobraźcie sobie coś znajdzie gorszego. Paul (Joel Edgerton) zrobi wszystko, żeby uratować swoją rodzinę przed tajemniczym i śmiertelnym wirusem. Na całym świecie nie ma już bezpiecznego miejsca. Jedynym azylem dla nich wydaje się być pewien opuszczony dom w głębi lasu. Żyją w spokoju i według ustalonych zasad. Problem pojawia się natomiast w momencie, gdy do domku jakimś cudem trafia inna rodzina poszukująca schronienia.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

To przychodzi po zmroku (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
1:37:06

Player 2

Play
0:00:00
1:37:06

Recenzja

W dzisiejszych czasach tematyka zombie na pewno nie jest zbyt oryginalnym pomysłem. Dlaczego o nich wspominam? Dlatego, że ludzie po spotkanie z tym tajemniczym wirusem zamieniają się w coś, co łudząco przypomina właśnie zombie. Zmęczenie widzów tym tematem da się odczuć z coraz to kolejną produkcją o tej tematyce. Jedyny plus jest taki, że Trey Edward Shults postanowił skupić się bardziej na ocalałych ludziach niż na tym, co im zagraża. Na szczęście zombie w tym filmie nie zobaczymy ani razu. Skupimy się głównie na dwóch obcych rodzinach, które w stosunku do siebie są bardzo nieufne i podejrzliwe.

Czołową postacią na pewno jest tutaj Paul, w którego rolę wcielił się Joel Edgerton. Postać filmowa zrobi dosłownie wszystko, żeby ochronić swoją rodzinę. Zabije każdego, kto choć w minimalnym stopniu zagrozi ich bezpieczeństwu. Twórcy filmu na szczęście nie skupiają się jedynie na tym czymś, co czai się w ciemności w lesie, ale pokazują bardziej jak strach i paranoja wpływa na ludzką psychikę. Ta rodzina jest już w pewnym sensie martwa, bo nie mają już od dawna miejsca ani czasu na radość i szczęście.

Ten postapokaliptyczny horror  pt. „To przychodzi po zmroku” jest dosyć nudny. Wiele scen opiera się głównie na przemierzaniu w ciemności domowych korytarzy. Jedno, co na pewno udało się reżyserowi, to znakomite podbijanie efektu grozy, wykorzystując do tego ciszę i muzykę. To właśnie one sprawiają, że widz siedzi cały czas przekonany, że za sekundę na pewno coś się wydarzy. Problem w tym, że niestety nic się nie dzieje i jedyne, co obserwujemy, to zmarnowany potencjał.

To przychodzi po zmroku (2017) Lektor PL, To przychodzi po zmroku cały film, To przychodzi po zmroku cda, To przychodzi po zmroku chomikuj, To przychodzi po zmroku filmweb, To przychodzi po zmroku gdzie oglądać, To przychodzi po zmroku napisy pl, To przychodzi po zmroku online, To przychodzi po zmroku recenzja, To przychodzi po zmroku torrent, To przychodzi po zmroku za darmo, To przychodzi po zmroku zalukaj.

Zostaw odpowiedź