Sama przeciw wszystkim (2016) Lektor PL

Sama przeciw wszystkim (2016) Lektor PL

Opis filmu

Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) to najlepiej opłacana i zarazem najskuteczniejsza lobbystka w całym Waszyngtonie. Zawsze to ona jest górą w świecie, gdzie rządzi korupcja, szantaż i pranie brudnych pieniędzy. Jej poukładane życie zaczyna się komplikować, gdy z powodów osobistych, zwraca się przeciwko swojemu dotychczasowemu pracodawcy. Pewnego dnia wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, postanawia wypowiedzieć wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko okazuje się, że walka będzie wymagała od niej ogromnych poświęceń, a zwycięstwo będzie możliwe tylko, gdy będzie w stanie zapłacić na prawdę wysoką cenę.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Sama przeciw wszystkim (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
2:12:38

Player 2

Play
0:00:00
2:12:38

Recenzja

Za scenariusz filmu odpowiada Jonathan Perera i to jest jego debiut. Natomiast reżyserem jest sam John Madden, który na swoim koncie ma między innymi taki film jak: Zakochany Szekspir czy Hotel Marigold. To właśnie Madden zmienił ten film w niezwykle długo trzymający w napięciu dramat polityczny, gdzie nawet najmniejszy szczegół jest bardzo ważny. Z kolejną minutą seansu, widz odkrywa puzzle, obserwuje bojhaterów i wydaje mu się, że ułożył układankę, a okazuje się, że czegoś tam jeszcze brakuje.

Film podejmuje bardzo ciężki temat. Stara się on nawołać społeczeństwo do dyskusji, czy w polityce jest jeszcze odrobina przyzwoitości oraz czy zawsze chodzi o pieniądze. W produkcję została zaangażowana na prawdę wspaniała obsada aktorska. Oprócz wspaniałej Jessiki Chastain w roli głównej, zobaczymy jeszcze Alison Pill, Marka Stronga czy Sama Waterstona. Świetnie w swojej roli spisał się także John Lithgow, który zagrał senatora.

Sama przeciw wszystkim jest świetnym filmem z komicznie przetłumaczonym tytułem, który oryginalnie brzmi: Miss Sloane. Nie wiadomo skąd wzięło się takie tłumaczenie na nasz język, ponieważ dystrybutor milczy w tej sprawie. Jeśli jesteście fanami House of cards, to ten film z pewnością przypadnie Wam do gustu, a czas spędzony na seansie, nie będzie na pewno stracony.

3 odpowiedzi do Sama przeciw wszystkim (2016) Lektor PL

  • Petek  :

    Świetny film!

  • Marcela  :

    Dziękuję za wrzucenie, bo tego właśnie szukałam :*

  • Asia93  :

    Fajnie że jest z lektorem 🙂

Zostaw odpowiedź