Przyrzeczenie (2016) Lektor PL

Przyrzeczenie (2016) Lektor PL

Opis filmu

W roku 1915 do stolicy Imperium Osmańskiego przybywa Mikael Boghosian (Oscar Isaac). Jego prawdziwym marzeniem są studia medyczne oraz rozpoczęcie życia, o którym marzył od dawna. Pewnego dnia poznaje Ane (Charlotte Le Bon) i od razu orientuje się, że to kobieta jego życia. Ana wdaje się w romans z Mikaelem za plecami swojego męża Chrisa, który jest słynnym amerykańskim fotoreporterem. W tym czasie na ulicach robi się bardzo niebezpiecznie i wybuchają zamieszki. Tureccy nacjonaliści korzystając z panującego chaosu zaczynają prześladowania ormian. Michal i Ana są z pochodzenia ormianami, którzy będą musieli od tej pory zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Gdy krew zaczyna płynąć strumieniem ulicami miasta, Chris może być jedyną szansą na przeżycie.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Przyrzeczenie (2016) Lektor PL

Przyrzeczenie (2016) Lektor PL

Player 2

Przyrzeczenie (2016) Lektor PL

Recenzja

Film to taka mieszanka dramatu historycznego z romansem i telenowelą. Dialogi są strasznie sztuczne i na pierwszy rzut oka widać, że bardzo męczy to aktorów. Niestety, ale piękne kostiumy i plenerowe widoki, nie zrekompensują nam tego. Co czyni go wyjątkowym w pewnym sensie? Pomysł na podjęcie tematu rzezi Ormian w Turcji, która miała miejsce w czasie pierwszej wojny światowej.

Przyrzeczenie, co prawda ma w obsadzie taką gwiazdę aktorską jak Christian Bale czy Oscar Isaac, ale nawet oni nie są w stanie podnieść poziomu tego filmu. Tego filmu nie uratuje nawet fakt, że za kamerą stanął sam Terry George, który jest idealny do tego typu historii. Film miał ostatecznie wywołać lawinę dyskusje o mordzie dokonanym na Ormianach, ale poruszyło to jedynie Ormian i Turków, którzy niezgadzają się z ukazanym obrazem tamtych wydarzeń. Poza tym dramat ten nie wywołuje żadnych emocji. Widzom nie jest żal ofiar tego mordu, bo widać, że wszystko jest udawane i sztuczność aż razi w oczy. Produkcja miała poruszyć, a wywolała zupełnie inne uczucia. Widz staje się z czasem znudzony.

Zostaw odpowiedź