Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Opis filmu

Maddy Whittier (Amandla Stenberg) jest błyskotliwą nastolatką z niewyobrażalną wyobraźnią. Osiemnastolatka jest bardzo ciekawa świata, ale cierpi ona na niezwykłe rzadką chorobę, a dokładnie, jest uczulona na cały świat. Z tego właśnie powodu nie opuszcza ona swojego sterylnego domu, który został zaprojektowany kilka lat temu przez jej matkę. Olly Bright (Nick Robinson) to chłopak z sąsiedztwa, który jednak nie zamierza pozwolić na to, żeby to stanęło im na drodze do szczęścia. Patrzą na siebie tylko i wyłącznie przez szyby okienne, ale o dziwo łączy ich niewyjaśniona silna więź. Pragną razem podróżować, choć wiedzą, że konsekwencje ich czynów mogą być nadwyraz duże, ale młodzi są gotowi zaryzykować wszystko.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Player 2

Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Ponad wszystko (2017) Lektor PL

Recenzja

Film został oparty na książce Nicoli Yoon, która została zekranizowana przez Stelle Meghie. Historia została przedstawiona w tak niezwykle poruszający sposób, że bardzo ciężko nie trzymać kciuków od samego początku za tą dwójkę zakochanych nastolatków. To właśnie dzięki urodzie tych młodych aktorów, od początku opowiadamy się po stronie miłości mimo, że Maddy może przypłacić ją życiem. Producenci filmu znaleźli świetny sposób na urozmaicenie fabuły, która opiera się głównie na przebywaniu w różnych pomieszczeniach przez chorobę dziewczyny. Na samym początku filmu mamy doczynienia z formą wizualizacji w głowie bohaterki, pewnych wydarzeń jak np. ich randka czy wspólne spotkanie ze znajomymi. Również wymiana wiadomości SMS przedstawiona została w postaci wyobrażonych scenek. Są to proste i banalne momenty, ale jakie piękne i wzruszające, które wydają się być niemożliwymi do przeżycia.

Film posiada także pewne wady. Momentami będziemy świadkami dość niedopracowanej i jakby zbyr skróconej fabuły. Nie chcielibyśmy ujawniać szczegółów, żeby nie odbierać zbytnio przyjemności z oglądania filmu. Pomijając już te małe minusy filmu, to na pewno będziecie cieszyć się ze spotkania Maddy i Olly’ego.

Zostaw odpowiedź