Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

Opis filmu

Pewnego mrocznego dnia z Diabelskiego Trójkąta wraz ze swoją załogą upiorów ucieka mściwy i nikczemny – kapitan Salazar (Javier Bardem). Nieuniknionej zagładzie oraz przejęciu rządów na morzu próbuje zapobiec dowódca „Czarnej Perły”. Jack Sparrow (Johnny Depp) postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu kolejnych skarbów, by odnaleźć Trójząb Posejdona. Mityczny przedmiot zapewnia władze nad morzami temu, kto jest w jego posiadaniu. Sparrow z pewnoscią będzie chciał wykorzystać artefakt do walki z Salazarem.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

Recenzja

Norwescy reżyserzy: Espen Sandberg i Joachim Rønning zdecydowali, że o Piratach z karaibów znów będzie głośno. W tej części w obsadzie aktorskiej znajdziemy oryginalną gwiazdorską obsadę, ale co z tego? Zupełnic nic. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, ile razy można oglądać złego kapitana, na którym ciąży klątwa i za wszelką cenę chce zemscić się na Jacku Sparrowie. Javier Bardem idealnie odnalazł się w roli Salazara, ale ukazanie Jacka Sparrowa w roli tchórza, który przez cały film chowa się za wszelkimi przedmiotami, jest grubą przesadą. To między innymi z tego względu film wypadł dosyć słabo.

Sparrow może nie był jakimś najodważniejszym piratem, ale wszystko czego dokonał, było przez niego zaplanowane i nie było miejsca na przypadek czy łud szczęścia. Można nawet odnieść wrażenie, że postać Sparrowa została specjalnie zepchnięta na drugi plan. Odnosimy wrażenie, że producenci chcieliby usunąć z filmu tą postać, ale nie jest to możliwe. Ilu z nas tak na prawdę wyobraża sobie film bez kapitana Sparrowa?

Cała fabuła mogłaby spokojnie obejść się bez niego, bo cały ciężar został podparty na barkach dwójki nowych bohaterów – Henry’ego Turnera (Brenton Thwaites) i Cariny Smyth (Kaya Scodelario). Sam John Depp wygląda na odrobinę zmęczonego w kolejnej roli pirata. W ogóle nie wygląda jak by się starał, bo cały czas powtarza te same gesty, żarty i w żaden sposób nie próbuje zaskoczyć widza.

Jeśli chodzi o efekty wizualne, to za nie odpowiedzialny jest Jerry Bruckheimer, któremu należą się na prawdę pokłony. Wszystkie przedmioty, budynki, statki czy umarlaki, wyglądają „pięknie” i na prawdę są dopracowane w każdym detalu. Szkoda tylko, że scenariusz nie dorównuje choć w połowie całej oprawie wizualnej. Fani kapitana Sparrowa z przyjemnością oglądną film, bo wyczekiwali długo na ponowne spotkanie ze swoim bohaterem. Zwykli widzowie raczej nie będą chcieli ponownie wrócić do tego filmu.

7 odpowiedzi do Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) Lektor PL

 • Adaś  :

  Dobry film, polecam!

 • Maniek  :

  Dobra wersja 🙂

 • Anonim  :

  Jedna z lepszych części Piratów

 • Angela  :

  Warto oglądnąć nawet dla samego Deppa :*

 • Petek  :

  Dzięki za wstawkę!

 • Daniel  :

  Dopiero skoczyłem oglądać! Kozacka część!

 • Olkaa  :

  Jak dla mnie średnia, ale Depp mrrr 🙂

Zostaw odpowiedź