Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

Opis filmu

Statek „Przymierze” ląduje na planecie, która pozornie wydaje się być rajem dla ludzi. Ekipa ekspedycji już po chwili orientują się, że trafili do mrocznego i pełnego tajemnic świata. Ta przerażająca planeta jest zamieszkiwana jedynie przez jednego androida – Davida, który jak okazuje się, przeżył w katastrofie „Prometeusza”. Załoga szybko przekona się o tym, że planeta niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwo, a jedynym wyjściem jest przerażająca próba ucieczki.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

Player 2

Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

Recenzja

Ridley Scott powraca po pięciu latach do nakręcenia kolejnej części Obcego. Za wszelką cenę stara się wyjaśnić widzom skąd wzięli się obcy i jaka w ogóle była geneza powstania tego gatunku. Ten zabieg skutecznie odebrał fanom tą nutkę tajemniczości, która towarzyszyła tej serii od pierwszej części. Reżyser postanowił, że połączy Prometeusza z Obcym, ale niestety zabrakło tego czegoś. Może winą było szablonowe podejście do tematu? Konkretnie chodzi o wygląd postaci jak i zarówno o to, że Aliena można zabić tylko dzięki ciężkiemu mechanicznemu sprzętowi. W ten o to sposób otrzymujemy kolejny raz jakiegoś odgrzanego kotleta.

Największym atutem filmu jest jego gra aktorska. Mówimy tutaj przede wszystkim o Michaelu Fassbenderze, który zagrał aż dwóch androidów. Zachował tak kamienną twarz, że widz bez problemu jest w stanie uwierzyć, że ma doczynienia z bezduszną maszyną, a nie człowiekiem. Demián Bichir również wywiązał się dosyć dobrze z powierzonego mu zadania, który zagrał charakternego żołnierza. Nie pasuje mi tutaj zupełnie Danny McBride, którego widzowie raczej kojarzą z jakąś komedią niż kinem grozy.

Dołożono wszelkich starań, żeby nadrobić to, co zostało zepsute z powodu kiepskiego scenariusza. Przepięknie wizualnie wygląda planeta, miasto jak i sam statek. Gołym okiem można dostrzeć, że ekipa od scenografii, wykonała kawał dobrej roboty. Szkoda tylko, że właśnie ten scenariusz wypadł na tle całości, tak słabiutko. Trzeba przyznać, że nowy film Ridleya Scotta wygląda niestety jak zasłanianie się o żerowanie na marce, którą wyrobił sobie Obcy przez te wszystkie lata.

1 odpowiedź do Obcy: Przymierze (2017) Lektor PL

  • Bablofil  :

    Dzięki, świetny film.

Zostaw odpowiedź