Mumia (2017) Lektor PL

Mumia (2017) Lektor PL

Opis filmu

Pod piaskami pustyni w ukrytym grobowcu przebywa spoczywająca od wieków księżniczka, której przeznaczenie nie wypełniło się. Nagle po tysiącach lat budzi się i zamierza wyładować gniew, który narastał w niej przez cały ten czas. Od wrzących z gorąca piachów pustyni, po ukryte labirynty, które przebiegają w dzisiejszych czasach pod ulicami Londynu, Mumia budzi do życia przebywające tam uśpione przed wiekami potwory.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Mumia (2017) Lektor PL

Mumia (2017) Lektor PL

Player 2

Mumia (2017) Lektor PL

Recenzja

 Tak szczerze, to najnowsza „Mumia” po prostu bardzo rozczarowuje. Historia w niej zawarta, po prostu nie jest warta poświęcenia czasu ani tak na prawdę jej opowiedzenia. Jednym z wielu problemów tej produkcji jest chęć odskoku od poprzednika, który został wyprodukowany pod koniec 90-tych, co oznacza, że będziemy świadkami wielu scen grozy. Takowe sceny owszem istnieją, ale po chwili są rozładowywane czy też psute przez proste, ale zabawne wątki. Same sceny akcji są tak na prawdę najlepszym aspektem całej produkcji. Wszystko dlatego, że w stylu Toma Cruise’a jest mnóstwo popisów scenami kaskaderskimi oraz efektami specjalnymi.

Mumia jako kobieta? Okazało się, że był to na prawdę strzał w dziesiątkę, bo sama obecność Sofii Boutellii podnosi ocenę tego filmu. Z całą pewnością nie możemy odmówić jej charyzmy, niezwykłego uroku i intrygującej otoczki, która sprawia, że w całej tej historii, jest ona ludzką i ciekawą postacią. Jej wizualny wygląd również wypadał tutaj świetnie.

Film na prawdę moglibyśmy polecić, gdyby nie jego zwiastuny, które tak na prawdę ukazuję najważniejsze sceny i zdradzają fabułę. Przez to film nie jest w stanie już niczym zaskoczyć. Kolejnym wielkim grzechem jest jego zakończenie. Scena finalna po prostu niszczy całą produkcję. Na zakończenie oglądamy jakąś romantyczną scenę, która nie jest w żaden sposób poparta fabularnie. Tak więc zamiast zachwytu nad znakomitymi popisami Cruise’a, możemy jedynie wzruszyć ramionami. Problem w tym, że ta „Mumia” nie jest ani dobra ani zła. Jest to film po prostu nijaki w naszej ocenie. Sugerujemy więc obejrzeć raz i zapomnieć. Osobiście wolę starą i dobrą „Mumie” z 1999 roku.

Zostaw odpowiedź