Mężczyzna imieniem Ove (2015) Lektor PL

Mężczyzna imieniem Ove (2015) Lektor PL

Oryginalny tytuł: En man som heter Ove

Czas trwania: 116 minut

Gatunek: Dramat, Komedia

Kraj produkcji: Szwecja

Opis filmu

Akcja rozgrywa się w jednym ze spokojnych szwedzkich miasteczek. Wdowiec Ove (Rolf Lassgård) niedługo kończy 60 lat. Po śmierci żony wszystko straciło dla niego sens. Nowy dzień to dla mężczyzny nowe myśli samobójcze i pogrążanie się w postępującej depresji. Pewnego dnia dom naprzeciwko zostaje zamieszkany przez małżeństwo z dwójką dzieci. Ich pierwsze spotkanie z pewnością nie wróży niczego dobrego, bo ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) taranuje samochodem jego skrzynkę na listy. Wkrótce jednak zgorzkniały i osamotniony wdowiec wbrew oczekiwaniom zyska nieocenioną i wspaniałą przyjaciółkę.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Mężczyzna imieniem Ove (2015) Lektor PL

Play
0:00:00
1:56:48

Player 2

Play
0:00:00
1:56:48

Recenzja

Wielkim sukcesem filmu „Mężczyzna imieniem Ove” jest ścieżka, którą podąrza od samego początku i ani na chwilę z niej nie zbacza. Świetną okazją do tego byłoby wprowadzenie się młodej imigrantki do domu obok. Twórcy mogliby poruszyć w tym momencie wątek imigrantów, który nadal jest dosyć świeżym problemem. Na szczęście ten temat nie został poruszony i dzięki Bogu. Steve Wonder z całą pewnością zauważyłby tutaj wielkie podobieństwo tytułowego bohatera do Clinta Eastwooda z „Gran Torino” i słusznie, bo to właśnie on był inspiracją do nakręcenia tego filmu. Nie wpływa to jednak negatywnie na sam filmu, bo dlaczego miałoby tak być?

Najnowsze dzieło Hannesa Holma z całym szacunkiem, ale nie jest jakimś wielkim arcydziełem. Trochę przypomina on również „Forresta Gumpa”, ale to jednak nie to. Jest to solidny i inteligentny film przedstawiający problemy życia codziennego, z którymi boryka się każdy z nas. Nie zobaczymy w nim superbohaterów, ale zwykłych ludzi, którzy stanowią prawdziwą siłę tej produkcji. Ludzi tych z całą pewnością można bardzo polubić za ich charakter i osobowość. Zwyczajna historia została tutaj przedstawiona za pomocą najprostrzej konstrukcji. Jednymi słowy wygląda to tak, że facet chce targnąć na swoje życie i popełnić samobójstwo, ale co chwilę ktoś mu w tym przeszkadza.

Mężczyzna imieniem Ove (2015) Lektor PL, Mężczyzna imieniem Ove bez limitu, Mężczyzna imieniem Ove bez rejestracji, Mężczyzna imieniem Ove cały film, Mężczyzna imieniem Ove cda, Mężczyzna imieniem Ove chomikuj, Mężczyzna imieniem Ove film online pl, Mężczyzna imieniem Ove gdzie oglądać, Mężczyzna imieniem Ove napisy pl, Mężczyzna imieniem Ove online, Mężczyzna imieniem Ove premiera, Mężczyzna imieniem Ove torrent, Mężczyzna imieniem Ove zalukaj.

Zostaw odpowiedź