Król Artur: Legenda miecza (2017) Lektor PL

Król Artur: Legenda miecza (2017) Lektor PL

Oryginalny tytuł: King Arthur: Legend of the Sword

Czas trwania: 126 minut

Gatunek: Dramat, Przygodowy

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia

Opis filmu

FIlm opisuje historię cwanego młodzieńca imieniem Artur (Charlie Hunnam), który większość swojego czasu spędza ze swoimi przyjaciółmi, zupełnie nieświadom tego, co mu przeznaczone. Wszystko zmienia się, gdy w jego ręce trafia miecz zwany Excalibur. Młody Artur dołącza do grupy buntowników i uczy się władać mieczem, który ma zjednoczyć lud w walce z Vortigernem (Jude Law). Artur musi odzyskać koronę i pomscić swoich rodziców, którzy zostali zamordowani przez tyrana.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Król Artur: Legenda miecza (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
2:06:28

Player 2

Play
0:00:00
2:06:28

Recenzja

Guy Ritchie postanowił po razkolejny opowiedzieć historię Króla Artura i Camelotu mimo, że widzieliśmy to w kinie już chyba z 50 razy. Wizerunek Artura jest tutaj jeszcze bardziej młodzieżowy. Przypomina on wręcz skrzyżowanie Robin Hooda z Al Caponem. W tej wersji nie zobaczymy skromnego i nieskazitelmnego Artura, tak jak to było w poprzednich wersjach. Czyni dobro, ale kieruje nim chęć szybkiego zysku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest synem Króla i dziedzicem tronu. Będzie musiał zmierzyć się ze swoją własną legendą i przywrócić spokój w królestwie.

Fabuła jest chyba elkko przekombinowana. Reżyser za wszelką cenę w ciągu dwóch godzin chciał ukazać metamorfozę głównego bohatera, co zresztą odbiło się to negatywnie na innych wątkach, które zostały zwyczajnie skrócone. Akcja momentami pędzi na łeb na szyję, gdyby zaistniała potrzeba nadrobienia akcji. Nie jest również tak, że film w całości jest beznadziejny.

Produkcja ma przede wszystkim świetną ścieżkę dźwiękową, która jest połączeniem muzyki bardów z rockiem. To sprawia, że nawet bardzo długa podróż bohatera nie jest wcale nużąca, a ogląda się to na prawdę z ogromnym zaciekawieniem.

Król Artur: Legenda miecza” miałbyć czymś zupełnie nowym, co zapoczątkowałoby nową serię filmów, ale jesteśmy niemal pewni, że nic z tego nie wyjdzie. Produkcja miała być świeżym powiewem w opowiadaniu o rycerzach Camelotu, ale wyszło to jednak zbyt przekombinowanie i na siłę.

Król Artur: Legenda miecza (2017) Lektor PL, Król Artur: Legenda miecza bez limitu, Król Artur: Legenda miecza bez rejestracji, Król Artur: Legenda miecza cały film, Król Artur: Legenda miecza cda, Król Artur: Legenda miecza chomikuj, Król Artur: Legenda miecza filmweb, Król Artur: Legenda miecza gdzie oglądać, Król Artur: Legenda miecza napisy pl, Król Artur: Legenda miecza online, Król Artur: Legenda miecza recenzja, Król Artur: Legenda miecza torrent, Król Artur: Legenda miecza za darmo, Król Artur: Legenda miecza zalukaj.

Zostaw odpowiedź