Klient (2016) Lektor PL

Klient (2016) Lektor PL

Opis filmu

Pewne zdarzenia sprawiły, że młode małżeństwo będzie musiało opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do mieszkania znajdującego się w samym centrum Teheranu, ale nie mają pojęcia, kto mieszkał tutaj przed nimi. W nowym mieszkaniu dochodzi do napaści na kobietę, a mężczyzna rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Będzie chciał za wszelką cenę, bez pomocy organów ścigania, znaleźć napastnika i poznać prawdziwy powód tego napadu. Seria wydarzeń na zawsze zmieni dotychczasowe życie małżeństwa.

Recenzja

Cała akcja rozpoczyna się w momencie, gdy Emad wraz ze swoją żoną Raną, muszą wyprowadzić się ze swojego starego mieszkania, bo cały budynek może w każdej chwili runąć. Pomocy udziela im aktor i zarazem kolega po fachu. Ich problemy rozpoczynają się od przekroczenia progu nowego mieszkania. Kobieta zostaje sama w domu, dzwoni domofon, kobieta otwiera drzwi, ponieważ myśli, że to jej mąż i wraca do łazienki. Niespodziewanie budzi się w szpitalu, bo została napadnięta.

Możemy na siłę przyczepić się oczywiście do powtarzania kilku znajomych trików przez Farhadiego. Reżyser stawia widza w roli pytającego niż świadka zdarzenia. Jesteśmy świadkami tego wszystkiego dopiero po fakcie i możemy jedynie snuć domysły, co tam na prawdę się stało, kto był napastnikiem, a przede wszystkim, co nim kierowało. Film oceniamy bardzo dobrze i polecamy oglądnąć go na naszej stronie.

Klient (2016) Lektor PL

Klient (2016) Lektor PL

Player 2:

Klient (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź