Gwiazdy (2017) PL

Gwiazdy (2017) PL

Opis filmu

Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) zamieszkuje obecnie Górny Śląsk i ma polsko-niemieckie korzenie. Tak jak w przypadku wielu innych chłopców, jego największą pasją od dzieciństwa jest piłka nożna. Natomiast jego największym rywalem podwórkowym, jego najlepszy przyjaciel – Ginter (Sebastian Fabijański). Z upływającym czasem ich rywalizacja z podwórkowych boisk, przenosi się na śląskie stadiony – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. Najbardziej zacięta rywalizacja między przyjaciółmi pojawi się wtedy, gdy w ich życiu zagości pewna kobieta – Marlena (Karolina Szymczak). Szybko okazuje się, że podczas walki o względy pięknej Marleny, nie obowiązują żadne reguły fairplay. Niedługo potem Ginter doznaje ciężkiej kontuzji, która kończy jego sportową karierę, a Janek zbliżą się do gry w kadrze narodowej.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Gwiazdy (2017) PL

Gwiazdy (2017) PL

Player 2

Gwiazdy (2017) PL

Recenzja

Jesteśmy pewni, że mało osób pamięta legendarnego piłkarza Jana Banasia, który stanowił solidny filar w kadrze narodowej Górskiego. Jego życie i kariera zawodowa z pewnością nadaje się na bardzo dobry film biograficzny ze sportem w tle. Wszystko byłoby na prawdę w porządku, ale reżyser Jan Kidawa-Błoński zupełnie zapomniał o pokazaniu choć jednego meczu piłkarskiego, bo tak bardzo skupił się na rywalizacji i strefie uczuciowej, która otaczała dwójkę przyjaciół oraz piękną Marlenę. W filmie jest co prawda kilka ujęć czysto sportowych, ale brakuje w nich tego czegoś, tego ducha rywalizacji i jakichkolwiek emocji. Jest tam kilka zwodów, umieszczenie piłki w bramce i tak na prawdę, to tyle. Nie ma tutaj jakiegokolwiek zaangażowania i przysłowiowego „gryzienia trawy”. Nie zobaczymy również stresu ani żadnych wyrzeczeń, które towarzyszyły Banasiowi w drodze na sam szczyt kariery.

Ten film tak na prawdę ratują drugoplanowi aktorzy:  Marian Dziedziel, Adam Woronowicz, Eryk Lubos. Możę i te role nie są jakieś duże i nie wiadomo ile znaczące, ale na pewno ratują film i z pewnością kradną show. Na plus możemy zaliczyć również zdjęcia, które są autorstwa Michała Englerta. Jednym słowem, strona wizualna jest chyba największym atutem tego filmu. Mamy tu do czynienia ze sportowym filmem biograficznym, bez sportu. Polecamy oglądnąć film choćby ze względu na imponujący życiorys i karierę Jana Banasia.

2 odpowiedzi do Gwiazdy (2017) PL

  • Damianek28  :

    Jan Banaś to postać historyczna. Polecam film!

  • Maniek  :

    Bardzo dobra wersja filmu

Zostaw odpowiedź