Ghost in the Shell (2017) Lektor PL

Ghost in the Shell (2017) Lektor PL

Opis filmu

Film ma swoje fundamenty w słynnej japońskiej mandze o tym samym tytule. Major (Scarlett Johansson), która jest połączeniem człowieka i cyborga, dowodzi elitarną jednostką o nazwie Section 9. Jej oddział zajmuje się walką z najgorszymi i najbardziej niebezpiecznymi szumowinami tego świata. Tym razem czeka ich największe wyzwanie w historii jednostki. Ich zadaniem będzie walka z wrogiem, którego jedynym celem jest unicestwienie postępu technologicznego jaki udało się osiągnąć korporacji Hanka Robotic’s.

Recenzja

Film Ghost in the Shell w wykonaniu reżysera Ruperta Sandersa jest w pewnym sensie połączeniem takich filmów jak: Terminator, Westworld, Ex Machina, Sztuczna Inteligencja i Przebudzenie. Za wszelką cenę stara się odpowiedzieć na pewne pytanie: „czym jest człowieczeństwo?” oraz „czy maszyna z ludzkimi odruchami ma duszę?”. Twórcy filmu niestety nie odkryli tutaj Ameryki, a cała historia jest dość banalna. Każdy przeciętny widz powinien zobaczyć ten film nie ze względu na fabułę, ale choćby z powodu genialnych efektów wizualnych. Bardzo kolorowe miasto przypomina bardzo Tokio, ale w rzeczywistości jest to bardzo mroczne i ponure miejsce.

Za doskonałe zdjęcia, które ukazują w każdym calu różne najmniejsze nawet detale, odpowiedzialny jest Jess Hall. Wszystko to o czym pisaliśmy do tej pory, połączone z niezwykle wiarygodnymi scenami walki, otrzymujemy na prawdę solidne kino akcji. Największe oburzenie pojawiło się w momencie, gdy kinomaniacy dowiedzieli się, że główną rolę miała objąć Scarlett Johansson. Wielu po prostu uważało, że nie pasuje do tej roli i nie podoła, że to będzie kompletny kicz. Nie wiadomo tak do końca, czy amerykańska wersja filmu jest wierną kopią pierwowzoru, czy też nie. Dla nas jest to po prostu świetnie zrealizowane kino akcji, gdzie na wielką uwagę zasługuje właśnie wizualna otoczka filmu i jego zdumiewająca prostota. Na pewno czas spędzony w kinie podczas seansu, nie będzie postrzegany jako stracony i na pewno warto zobaczyć ten film.

Ghost in the Shell (2017) Lektor PL

Ghost in the Shell (2017) Lektor PL

1 odpowiedź do Ghost in the Shell (2017) Lektor PL

  • Anonim  :

    Oglądałem w kinie, a tutaj drugi raz. Polecam film!

Zostaw odpowiedź