Frantz - 2016 - Lektor PL

Frantz – 2016 – Lektor PL

Oryginalny tytuł: Frantz

Czas trwania: 117 minut

Gatunek: Dramat

Kraj produkcji: Niemcy, Francja

Data premiery w Polsce: 4 sierpnia 2017

Opis filmu

W pewnym niewielkim niemieckim miasteczku w latach 20-tych, Anna (Paula Beer) odwiedza miescowy cmentarz, gdzie został pochowany jej ukochany Frantz, który zginął w czasie I wojny światowej. Pewnego dnia spotyka tam tajemniczego mężczyznę niewiadomego pochodzenia. Adrien Rivoire (Pierre Niney) podaje się za Francuza i przyjaciela zmarłego. Między nimi rodzi się silna więź, ale czy na pewno mężczyzna jest tym, za kogo się podaje?

Frantz – 2016 – Lektor PL

Play
0:00:00
1:53:14

Player 2

Play
0:00:00
1:53:14

Frantz - 2016 - Lektor PL

Recenzja

Film jest z całą pewnością czymś zupełnie innym niż dotychczasowe jego produkcje, które były narcystycznym popisem kreatywności. Swój potencjał ukazuje dopiero wtedy, gdy mieszanka romansu i kryminału, zamienia się w przekorny traktat etyczny.

W pierwszych scenach zobaczymy obraz pewnego niemieckiego miasteczka z lat 20-tych. W przepięknie wystylizowanych biało-czarnych kadrach zobaczymy młodziutką Annę, która sprząta grób swojego narzeczonego, który poległ podczas I wojny światowej. Film przy każdej nadarzającej się okazuje pokazuje swoją staroświeckość, momentami okazuje się jednak zbyt współczesny.

Film pozostaje maksymalnie zadłużony w klasyce kina. Produkcja francuskiego reżysera bardzo przypomina remake „Broken Lullaby” z 1932 roku i wskrzesza pamięć o tym zapomnianym dziele Ernsta Lubitscha. Film jest na pewno godny polecenia.

Frantz – 2016 – Lektor PL, Frantz napisy pl, Frantz cda, Frantz chomikuj, Frantz torrent, Frantz zalukaj, Frantz cały film, Frantz online, Frantz gdzie oglądać, Frantz pobierz, Frantz download, Frantz za darmo, Frantz bez limitu, Frantz bez rejestracji, Frantz film online pl

Zostaw odpowiedź