Dalida. Skazana na miłość (2016) Lektor PL

Opis filmu

Dalida to Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt i piękność, której uroda porównywana była do Kleopatry. Jest także uwielbianą wszechstronną artystką na całym świecie. Jej kariera przebiega na prawdę świetnie, ale życie prywatne jest prawdziwą tragedią. Za wszelką cenę poszukiwała miłości, a swoich adoratorów doprowadzała czasem do śmierci. Film opowiada historię piękności, która była uwielbiana przez miliony na całym świecie, ale tak na prawdę, niezrozumiana przez nikogo.

Recenzja

Film skupia się przede wszystkim na przybliżeniu życia scenicznego i prywatnego Iolandy Cristiny Gigliotti. Doskonale dowodzą tego już pierwsze sceny, które ukazują jedną z prób samobójczych artystki. Film nie odpowiada jednoznacznie na pytanie, czy pech, który prześladował artystkę, jest zrządzeniem losu, czy konsekwencjami podejmowanych przez nią decyzji? W filmie jest zbyt wiele niedomówień i niejasnych sytuacji, które tworzą się przez zbyt duże przeskoki czasowe. Wiadomo, że celem producenta nie było przedstawienie życiorysu kropke w kropkę, a raczej całościowego obrazu życia scenicznego i prywatnego artystki. Nie pominięto żadnych wielkich sukcesów artystki i widać, że są one na prawdę imponujące i zajmuję wiele w życiu Dalidy, ale z drugiej strony stanowią one jednak tylko malutki dodatek do jej osoby.

Całkiem nieźle wypada tutaj charakteryzacja samej Dalidy. Historia przedstawiona w filmie toczy się przez 30 lat, a to wystarczający okres czasu, żeby życie doświadczyło człowieka w niezbyt przyjemny sposób. Najlepiej z pewnością ukazuje to obraz jej osoby. Poznajemy ją, gdy jako piękna nastolatka zostaje Miss Egiptu, a z biegiem akcji, widzimy już dystyngowaną damę z ogromnym bagażem doświadczeń życiowych.

Główną bohaterką filmu jest oczywiście sama Dalida, ale niezwykle ważną rolę pełnią tutaj również jej utwory. Czasem pojawiają się one jako przeboje śpiewane przez gwiazdę, a innym razem są to tylko elementy tła. Niemniej jednak są one obecne cały czas i nie dają zapomnieć o tym, jak wielką osobą była piosenkarka i jak wielką spuściznę po sobie zostawiła. Tak wyglądało właśnie jej życie na scenie, ale życie prywatne było kompletną porażką. Film oceniamy bardzo dobrze i zachęcamy na pewno do oglądnięcia.

Dalida. Skazana na miłość (2016) Lektor PL

Dalida. Skazana na miłość (2016) Lektor PL

Player 2

Dalida. Skazana na miłość (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź