Czym chata bogata! (2017) Lektor PL

Czym chata bogata! (2017) Lektor PL

Opis filmu

Jean-Etienne Fougerole (Christian Clavier) jest bogatym pisarzem i celebrytą, który podczas swojego programu pt. „Czym chata bogata” zaprasza do siebie do domu pewną romską rodzinę. Od tego momentu świat stanie na głowie. Dwie obce rodziny, różne obyczaje i wzajemne uprzedzenia. Czy to wszystko może doprowadzić do… wielkiego cygańskiego wesela?

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Czym chata bogata! (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
1:32:11

Player 2

Play
0:00:00
1:32:11

Recenzja

Największym atutem belgijsko-francuskiej produkcji „Czym chata bogata” jest humor. Żarty doprowadzą do łez nawet największego sztywniaka. Wynikają one najczęściej z różnic kulturowych między romami, a francuską rodziną żyjącą w luksusie. Reżyser Philippe de Chauveron najczęściej jednak nabija się z francuskiej obłudy i wielkiego zamiłowania do życia w dostatku.

Ta komedia jest także prawdziwym starciem aktorskich osobowości. Doskonale na ekranie współpracują ze sobą Christian Clavier i Ary Abittan. Każda ich wspólna sytuacja jest prawdziwym popisem aktorskich umiejętności. Oni po prostu świetnie się nawzajem uzupełniają. Wisienką na torcie w tym przypadku jest również były sąsiad Erwan oraz jego żona Jaune-Etienne’a, Daphne. Na naszą uwagę zasługuje również postać Croucha, który specjaizuje się w łowieniu ściśle określonego gatunku zwierząt.

Twórcy filmu w bardzo przystępny i subtelny sposób poruszają wątek, jakim są mniejszości narodowe zamieszkujące Francję. W roli czarnego charakteru choć w bardzo krótkim czasie, zobaczymy przeciwnika Romów. Problem uchodźców został tu świetnie wkomponowany w tą komedię i przedstawiony właśnie przez ten gatunek filmowy. W niezwykle interesujący sposób wplata problemy i nieporozumienia Romów, które spowodowane są różnicą kulturową. Prześmiewczy wręcz charakter dodaje tutaj pewna nuta, która w bardzo subtelny sposób może zmusić do debaty publicznej na temat ciągle aktualnego uchodźctwa w Europie.

Film jest na prawdę świetną komedią na czasie, w która w zgrabny sposób wykorzystała problemy, którymi nadal zajmują się media i przedstawiciele państwa na całym świecie. To jest na prawdę strzał w dziesiątkę i możecie być pewni, że po seansie nie będziecie zawiedzeni. Gorąco polecamy!

Zostaw odpowiedź