Atomic Blonde (2017) Lektor PL

Atomic Blonde (2017) Lektor PL

Oryginalny tytuł: Atomic Blonde

Czas trwania: 115 minut

Gatunek: Thriller, Akcja

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się w Berlinie w czasach zimnej wojny. Brytyjska agentka służb specjalnych Lorraine Broughton (Charlize Theron) zostaje przetransportowana do komunistycznego Berlina żeby odnaleźć morderców swojego partnera. Dodatkowo ma ona za zadanie przechwycić tajną listę podwójnych agentów.

Atomic Blonde (2017) Lektor PL

Play
0:00:00
1:55:34

Player 2

Play
0:00:00
1:55:34

Recenzja

Z czystym sumieniem należy przyznać, że reżyser David Leitch wykonał kawał na prawdę solidnej roboty. Główna bohaterka po otrzymaniu ciosów pokrywa się siniakami, a nawet zalewa krwią. Słusznie wychodzi on z założenia, że widzowe są już znudzeni starciami, z których bohater wychodzi bez najmniejszego zadrapania. W filmie zobaczymy bardzo realistyczne starcia, która łudząco przypominają starcia w MMA.

Atomic Blonde ma ciekawą fabułę, która jednak schodzi na drugi plan, gdy na ekranie pojawia się Charlize Theron. Jej choreografia walki jest wręcz perfekcyjnie wykonana. Wszystko wygląda bardzo realistycznie, a także widowiskowo. Fabuła została przedstawiona w formie przypomnienia wydarzeń z przeszłości. Główna bohaterka jest przesłuchiwana przez swoich przełożonych, co tak na prawdę wydarzyło się w Berlinie. Już sama ta scena sugeruje nam, że będzie bardzo ciekawie i na pewno tajemniczo.

Reżyser w przepiękny sposób zabiera nas do Berlina, gdzie zimna wojna chyli się ku końcowi, a Mur Berliński ku upadkowi. To po prostu czuć w powietrzu. We wszystkich klubach widać barwne życie, a także kwitnie nielegalny handel amerykańskim alkoholem. Warto również wspomnieć doskonale dobraną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiedzialny jest Tyler Bates. Podczas seansu usłyszymy wielkie przeboje takie jak między innymi: 99 Luftballons Neny, Under Pressure Queen czy Cat People Davida Bowiego.

Film został wyprodukowany na prawdę solidnych fundamentach. To bardzo przyjemne i dobrze wykonane kino akcji, które próbuje odciąć się Johna Wicka. Naszym zdaniem Davidowi Leitchowi bardzo dobrze wyszedł ten zabieg, a określenie jego najnowszej produkcji jako żeńska wersja hitu Keano Reevesem jest nieuprawnione i w pewnym stopniu po prostu żenujące.

Atomic Blonde (2017) Lektor PL Atomic Blonde bez limitu Atomic Blonde cały film Atomic Blonde cda Atomic Blonde chomikuj Atomic Blonde gdzie oglądać Atomic Blonde napisy pl Atomic Blonde oglądaj online Atomic Blonde online pl Atomic Blonde premiera Atomic Blonde torrent Atomic Blonde za darmo Atomic Blonde zalukaj

Zostaw odpowiedź