Annabelle: Narodziny zła - 2017 - Lektor PL

Annabelle: Narodziny zła – 2017 – Lektor PL

Oryginalny tytuł: Annabelle: Creation

Czas trwania: 109 minut

Gatunek: Horror

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Opis filmu

Annabelle powraca ponownie po kilku latach. Lalkarz wraz ze swoją żoną po tragicznej śmierci córeczki, goszczą pod swoim dachem zakonnicę i dziewczynki z sierocińca. Niedługo później staną się one celem opętanego dzieła rąk lalkarza –  okrutnej i przerażającej Annabelle.

Annabelle: Narodziny zła – 2017 – Lektor PL

Annabelle: Narodziny zła - 2017 - Lektor PL

Annabelle: Narodziny zła - 2017 - Lektor PL

Recenzja

David F. Sandberg uznał, że fanom gatunku należy się wyjaśnienie w jaki sposób powstała przerażająca laleczka i jaka tragedia kryje się za jej powstaniem. Tak właśnie powstał prequel „Annabelle: z 2014 roku. Film rozpoczyna się od scen sielanki. Na pierwszym planie mamy szczęśliwą i uśmiechniętę rodzinę, gdzie nagle dochodzi do wielkie tragedii, a fabuła przeskakuje 12 lat do przodu.

Od tamtego przerażającego wypadku do domu przepełnionego bólem i smutkiem, trafia sześć sieror. Dlaczego rodzina zdecydowała się na taki krok? To jest właśnie sedno całej fabuły. David F. Sandberg jest na prawdę genialny w tym, co robi. Stopniowo z minuty na minutę buduje napięcie. Dzieje się tak za sprawą genialnej ścieżki dźwiękowej, za którą odpowiedzialny jest Benjamin Wallfisch. Nie wygląda to tak, że od samego początku bombarduje nas grozą i przerażeniem. Tak na prawdę nie wiadomo, co tam się wydarzy. Czy mamy obawiać się lalkarza, czy może jego równie ponurej małżonki? Oczywiście wszystko dzieje się tam pod osłoną nocy, gdy już zapadnie całkowity zmrok.

Ogromna brawa należą się obsadzie aktorskie, która w żadnym ze scen nie przekombinowała ani razu. Największe słowa uznania należą się młodziutkiej Talithan Bateman, która z grupki dziewcząt jako jedyna wybija się na pierwszy plan. Widz ze szczególną uwagą obserwuje jej niedolę życiową i ma nadzieję, że wszystko szczęśliwie się zakończy, ale czy takie zakończenie jest możliwe w horrorze?
Produkcja Sandberga świetnie komponuje się z pierwszą odsłoną o Annabelle. Widz ma wrażenie, że oglądamy jeden długi film podzielony na dwa akty. Film na pewno ma swój stary dobry klimat znany z przed kilku lat i na pewno warto go oglądnąć.

Annabelle: Narodziny zła – 2017 – Lektor PL, Annabelle: Narodziny zła napisy pl, Annabelle: Narodziny zła cda, Annabelle: Narodziny zła chomikuj, Annabelle: Narodziny zła torrent, Annabelle: Narodziny zła zalukaj, Annabelle: Narodziny zła kinomaniak, Annabelle: Narodziny zła cały film, Annabelle: Narodziny zła online, Annabelle: Narodziny zła gdzie oglądać, Annabelle: Narodziny zła za darmo, Annabelle: Narodziny zła bez limitu, Annabelle: Narodziny zła.

1 odpowiedź do Annabelle: Narodziny zła – 2017 – Lektor PL

Zostaw odpowiedź