American Honey (2016) Lektor PL

American Honey (2016) Lektor PL

Opis filmu

Nastoletnia Star (Sasha Lane) bardzo pragnie wyrwać się z domu, w którym mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Pewnego dnia dochodzi do awantury domowej, w wyniku której 18-latka ucieka z domu i postanawia dołączyć do grupy swoich rówieśników podróżujących po Stanach Zjednoczonych. Ich celem jest poszukiwanie przygód i łatwych pieniędzy. Motele to dla nich tylko przystanek, a życie to ciągła i nieustająca zabawa w rytmie muzyki. Star zakochuje się w jednym z głównych decyzyjnych osób w grupie, a niedługo później ich uczucie zostanie wystawione na okrutną próbę.

Recenzja

Za produkcję i scenariusz odpowiada Andrea Arnold. W filmie mamy doczynienia z różnymi warstwami społecznymi. Jedną z nich są zamożne rodziny mieszkające w wielkich posiadłościach. Drugą zaś reprezentują samotne naćpane matki z głodnymi dziećmi. Pośrodku tego wszystkiego znajduje się właśnie ta grupa bohaterów. Nastolatków łączy tak na prawdę tylko jedno – wszyscy od czegoś uciekają. American Honey to tak na prawdę przepiękny zbiór barw, świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa, a wszystko to tworzy atmosferę, w której bez trudu każdy może się zagłębić i poczuć to, co Star i jej nowa paczka. Najbardziej jednak przygnębiający jest fakt, że ten film jest jest zdecydowanie za długi i przydałoby mu się porządne cięcie. Ten niespełna trzygodzinny film dałoby się spokojnie skrócić do dwóch godzin, co wszystkim wyszło by na pewno na dobre. Dlaczego tak twierdzimy? Dlatego, że te długie sceny wcale nie budowały odpowiedniego napięcia, a jedynie irytowały i nudziły.

Film ma tak na prawdę jeszcze inne wady, ale nie chcilibyśmy odkrywać wszystkiego na raz. Mimo wszystko American Honey oglądało się bardzo przyjemnie, a widz rozluźnia się już w pierwszych minutach filmu. Nagle z głowy uciekają wszelkie zmartwienia, a zostaje jedynie sam na sam z filmem. Z tego właśnie powodu można wybaczyć te wszystkie wady, o których wspomnieliśmy w naszej recenzji.

American Honey (2016) Lektor PL

American Honey (2016) Lektor PL

2 odpowiedzi do American Honey (2016) Lektor PL

  • Anonim  :

    Świetny film, polecam!

  • Daria  :

    Działa, dzięki za wstawkę 🙂

Zostaw odpowiedź