24 tygodnie (2016) Lektor PL

24 tygodnie (2016) Lektor PL

Opis filmu

Astrid (Julia Jentsch) to komediantka, która zarabia na chleb, po prostu rozbawiając ludzi. Jej mąż Markus (Bjarne Mädel) jest jej managerem. Małzeństwo ma 9 letnią córeczkę i w krótce ma narodzić się kolejne. Pewnego dnia dowiadują się, że dziecko niestety nie urodzi się zdrowe, ale rodzice wydają się spokoni i podchodzą do sprawy z pełnym opanowaniem i wielkim optymizmem. Im bardziej zbliża się termin porodu, Astrid zaczynają nachodzić wątpliwości czy podołają temu wyzwaniu jako rodzina. Po wielu próbach rozmów ze swoim mężem, szybko orientuje się, że została sama z decyzją dotyczącą ich wspólnej przyszłości. Całą sprawę dodatkowo komplikuje jej kariera zawodowa i sława, która może bardzo na tym ucierpieć i postawić ich w świetle jupiterów.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

24 tygodnie (2016) Lektor PL

24 tygodnie (2016) Lektor PL

Player 2

Recenzja

Niemiecki film „24 tygodnie” nie jest na szczęście filmem o aborcji. Nie zobaczymy tutaj żadnego dramatu, gdzie kobieta usuwa ciąże, bo jej dziecko urodzi się najpewnie z zespołem downa. Produkcja jest na pewno bardzo mocną feministyczną historią, których tak na prawdę nigdy nie będzie za wiele wśród światowych filmów. Podczas seansu odnieśliśmy jednak wrażenie, że jednym z poważniejszych problemów filmu są zbyt ciężkie jednak dialogi. Następnie rozładowywane są one jakimś tam przeważnie mocno przeciętnym dowcipem. Na szczęście jednak te wątki komediowe są stonowane i to nie one dominują. Berrached w bardzo umiejętny jednak sposób opowiada swoją historię, budując przy tym odpowiednie tempo i nie boi się przy tym właśnie wyżej wspomnianych wątków komediowych. Historia Astrid ukazuje widzowi, że nic w życiu nie jest czarne lub białe, a najbardziej zaskoczyć nas, możemy sami siebie.

Film nie okazałby się tak dobry, gdyby nie znakomita gra aktorska Julii Jentsch. Dzięki tej roli wspieła się na wyżyny aktorskiego fachu. Ze swojej filmowej postaci wydobyła chyba wszystko to, co można było. Spoczywa na niej wielka odpowiedzialność moralna, ale także potrzeba rozsądku i przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

2 odpowiedzi do 24 tygodnie (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź